NIKOL HESS

Blog o kosmetice, líčení a péči o pleť.

Prague, Czechia

Summer Hair Talk


Wow, tři roky bez článku? 😱Ne, kdepak. Nenechte se mýlit. Vznikla tu technická pauza, když jsem přešla z platformy Blogger na platformu Wordpress a články, které v té době vznikly jsem jednoduše nezálohovala. Proč? Protože jsem přes rok nenapsala ani tečku a nechtěla jsem už platit drahý hosting. Jednoduše jsem se rozhodla z minuty na minutu a o důsledcích jsem zrovna nepřemýšlela. Přišla jsem tak o pár článků, ale nic dramatického. Ale pamatuji si, že mi Lucinka Wink říkala,  jaká je to škoda. Že blog je jen můj a nikdo mi ho nevezme. Cokoliv ostatního může jednou přestat existovat - platformy jako je Instagram vznikají a zanikají. Ale blogy - ty jsou něco jako virtuální knihy. Myslím, že přežijí vše. A i z toho důvodu mi nedávno došlo, že vlastně všechny články, které kdy na Bloggeru vznikly, jsou zálohovány. Hurá! Sice jsem o pár článků přišla, ale čert to vem! Teď jen najít hezký template a zase se do toho trošku dostat. A tak jsem tu a rozehřeju se na článku týkající se mé aktuální péče o vlasy a vlastně je to takový souhrn mých tipů na to, jak mít vlasy fit. 😊

Jak často si myjete vlasy? Nepřeháníte to? Doporučuji vlasy příliš nerozmazlovat a nezatěžovat každodenním mytím a nechat pracovat přírodu. Já osobně si je myju asi jednou za 5 dní.  Zralé na umytí by ale byly spíš po 2-3 dnech. V tu chvíli přichází na řadu culík. 4. - 5. den pak suchý šampon + tupírování. (Na to mimochodem miluji tento kartáč, který se dá složit - výborný i do kabelky.) To mi funguje jednoznačně nejlépe!👌 Fakt skoro nikdy nikdo nepoznal, že moje vlasy už jsou vážně naprosto vyřízený. Vždycky to jde nějak zamaskovat nebo dobu mezi mytím prodloužit. Klobouk? 😅Rostou vám vlasy pomalu? Příliš vám padají? Důvodů může být víc. Nejsem žádný dermatolog ani jiný log, ale věřím, že méně je více a důležitá je hlavně kvalita péče. Na speciální zázračné pilulky slibující překotný růst vlasů nevěřím. Ani ty hloupé modré medvídky, které byly jednu dobu neustále vidět na Instagramu. Co dřív „uměle“ vyženete, bude slabší a dřív vypadne /zlomí se, oslabí/. Příroda - respektive vaše tělo - potřebuje svůj čas, aby vytvořilo silný hezký vlas. Toť názor mojí kadeřnice a já se s tím naprosto ztotožňuji. Raději věnujte péči tomu, co jíte a životnímu stylu celkově. Případně doplňte vitaminy, které růst a sílu vlasů podpoří. Na internetu najdete dostatek zdrojů informací. 

Možná to zní logicky, ale je vážně důležité vlasy příliš často nezatěžovat zbytečně teplem, nevhodnou kosmetikou, nástroji a neprofesionálními zásahy. Chápu, že profesionální péče je dražší, stejně tak přípravky, ale berte péči o vlasy stejně vážně, jako péči o vaší pleť. Spoustu přípravků se dá sehnat i za hezkou cenu například na stránkách bezvavlasy.cz a podobně. Šampon vhodný pro váš typ vlasů, kondicionér, maska (tu samozřejmě požíváte například každé třetí mytí, nebo dle potřeby) a ochranný přípravek pro tepelnou úpravou by ve vašem vlasovém arzenálu rozhodně neměl chybět. Toto je naprostý základ. Přesto tepelnou úpravu omezte na maximum. Já si vlasy pouze jednou týdně fénuji v předklonu přes prsty. Výjimečně je žehlím, nebo kulmuji. Opovažte se cokoli z výše jmenovaného dělat bez přípravku pro tepelnou ochranu! 👹Osobně nesnesu výživné šampony s oleji a máslem. Do druhého dne jsme jak když jsem si na vlasy vylila olej na smažení. Najít balanc je někdy těžké, hlavně v létě, kdy si vlasy přeci jen člověk myje častěji. Pozor tedy na extrémně vyživující šampony, pokud máte vlasy relativně v pohodě nebo naopak extrémně jemné. Jen vám vlasy zatíží, budou zplihlé a do druhého dne ne zrovna fresh. Já jsem si aktuálně zamilovala lehoučkou řadu od Alterny - My Hair.My Canvas. Krásné voní, očistí, vyživí, ale nezatíží. Dokonalý balanc. A podle mě - pokud si vážně musíte mít vlasy každý den - to bude super volba. 

O tom, že si vlasy nemáte necitlivě drhnout ručníkem snad ani nemusí být řeč. A nebo jo - dámy, vlasy ručníkem po umytí promačkat, nešmrdlat! 🙈I já jsem to ještě před pár lety dělala. A rozčesávat jemně, od konečků ke kořínkům. Já stále miluji klasický Tangle Teezer. Neříkám, že je to nějaká výhra - ale hodlám sama přejít na kartáč s kančími štětinami. Někdy vlasy rozčešu jen klasickým plastovým hřebenem na mokré vlasy s velkými mezerami (ten co má jen pár zubů ) a vyfoukáme jen přes prsty. Vlastně jsem zjistila, že si vlasy češu jen jednou - po mytí. Pak už je nerozčesávám. Zda je to špatně nebo nikoliv vám nepovím, ale mně to tak vyhovuje. Mám pak pocit, že mi vlasy na hlavě déle vydrží...ehm.😅


Že si chráníte v létě pleť krémem s SPF faktorem je samozřejmost, ale co vlasy? Aha!? A přiznejte se, že na vlasy prdíte a před sluníčkem je nechráníte. Osobně doplňuji klasickou péči o vlasy speciální řadou od Wella Invigo -  SUN. Miluji hlavně sprej - je to skutečně neviditelný štít. Vůbec vlasy nezatěžuje. Protože jestli něco nesnáším, tak spreje, které zanechávají ve vlasech pocit drhnutí, lepení nebo mastnoty. 

Co vy a vlásky? Rostou, nerostou? Jaké máte oblíbené přípravky? Staráte se o ně s použitím profesionální kosmetiky nebo jste spokojeny s péči z drogérie? Dejte mi vědět dolů do komentářů.😗

Mějte se krásně!

Vaše Nikol, xoxo

Komentáře

  1. Zajímavé tipy, docela se s některými ztotožňuju,hlavně s úvahami o efektivitě různých pilulek na růst a objem vlasů :) Některé produkty vypadají super, ale já se snažím používat spíš přírodní kosmetiku, třeba odtud.

    OdpovědětVymazat
  2. V létě jsou také moje vlasy často zkoušené různými ne zrovna příznivými podnebnými faktory, ale aby to zase došlo do fáze, kdy bude jediným řešením toto, to naštěstí zase ne :) Léto je v tomto ale opravdu náročné, vždy i na dovolenou je těžké z té kosmetiky tam toho sbalit dostatek a vhodně vybrat potřebné výrobky, aby nebylo nutné brát s sebou jen speciální zavazadlo k tomuto účelu, což by asi bylo značně nepraktické :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat